Colegiul National "Moise Nicoara" Arad

Elevi premiați la olimpiadele școlare naționale

Elevii Colegiului Național „Moise Nicoară” premiați la faza națională a olimpiadelor școlare

2005 – 2006

Limba și literatura română: Lazăr Patricia (XI E) Mențiune
Informatică: Bora Valentin (IX B) Mențiune
Istorie: Talpeș David (XI C) Mențiune
Maxim Andrei (XI C) Mențiune
Limba franceză: Popa Silviu (XII F) Premiul I (Proba scrisă), Mențiune (Proba orală)
Limba engleză: Crâsnic Loriana (XII C) Premiul II
Ţigan Alexandra (XI A) Mențiune
Matematică: Filip Laurian (VIII C) Medalie de bronz, Mențiune MEC
Băltean Radu (IX A) Medalie de bronz
Frenț Ligia (IX A) Medalie de bronz
Horin Alexandru (IX A) Medalie de bronz
Lb.germană: Pribac Patricia (IX C) Premiul I
Chivu Ioana (XI C) Mențiune
Chimie: Sav Oana (IXC) Mențiune specială
Siladi Armenia (IXA) Mențiune specială Farcaș Marius (XI D) Mențiune specială
Szöllössi Andrea (XII C) Mențiune specială
Fizică: Ghiță Vlad (VII B) Mențiune
Panda Cristian (X A) Mențiune
Rațiu Alin (XI A) Premiul II
Biologie: Iovescu Mihai (X B) Mențiune
Religie: Giurgiu Diana (XII A) Premiul I
Informatică aplicată: Băltean Sebastian (IX B) Mențiune
Științe pentru juniori: Ghiță Vlad (VII B) Premiul I

2006 – 2007

Limba și literatura română: Novanc Andreea (IX C) Mențiune
Foitik Adelaida (XI A) Mențiune
Informatică: Zene Andrei (IX B) Mențiune
Radu Adrian (X B) Mențiune
Istorie: Talpeș David (XII C) Premiul I
Maxim Andrei (XII E) Premiul III
Limba franceză: Barzan Simona (XII F) Mențiune
Chișmore Cristina (X A) Mențiune
Diacu Oana (XI F) Mențiune specială
Nistor Dalia (X E) Mențiune specială
Limba engleză: Cristea Alexandru (IX A) Mențiune specială
Corcoz Simona (X A) Mențiune specială
Matematică: Filip Laurian (IX A) Medalie de bronz la națională și medalie de argint la Balcaniada de matematicã
Bucur Gabriel (XII A) Medalie de bronz
Băltean Radu (X A) Medalie de bronz
Papiu Alexandru (XI C) Medalie de bronz
Lb.germană: Pribac Patricia (X C) Premiul II
Chivu Ioana (XII A) Premiul III
Chimie: Siladi Armenia (X A) Mențiune specială
Fizică: Rațiu Alin (XIIA) Premiul I Ghiță Vlad (VIII B) Premiul II
Panda Cristian (XI A) Mențiune
Informatică aplicată: Ciosici Manuel (X C), Premiul II
Bora Valentin (X B), Premiul II
Breștin Sebastian (IX B) Premiul II
Științe pentru juniori: Ghiță Vlad (VIII B) Premiul II
Medalie de bronz la Olimpiada Internațional de Științe pentru Juniori din Brazilia
Negîrla Paul (VIII A) Mențiune
Astronomie: Neguț Andrei (VII C) Mențiune
Economie: Moț Raluca (XII A) Premiu special
Concurs național „Toleranță și conviețuire”în spațiul public: Bumb Geanina (XII E), Dragoș Lorena (XII E), Drăgan Alexandru (XII E) Locul I
Olimpiada națională a sportului școlar:
Bălaș Flavia (VII C) – Cros Mențiune
Ghiță Vlad (VIII B) – Șah Mențiune
Echipa de baschet fete – liceu Mențiune

sus